'Oud Nieuws' sep 2006-feb 2008FEBRUARI 2008 VOLGEND SEIZOEN CHANSONS
5 maart verschijnen twee nieuwe cd's van Anneke Grönloh, een in het Engels voor de buitenlandse markt en een voor ons land. Daarop het An + Jan succes 'Bossen Rooie Rozen' (gigi l'amoroso), wat Anneke ook al op het jubileumconcert in Carré met veel verve bracht.
JAN in 'EEN NIEUWE JAS'
KLIK HIER VOOR DE OPNAME VAN LEVENSLANG (zonodig inloggen via gele knopje rechtsboven avroscherm) KLIK HIER VOOR FILMPJE "LATER"
26 Januari gaat in het Nieuwe Luxor TAKE TEN in première, de tiende voorstelling van feestorkest het GRoot niet te vermijden. Jan vertaalde in opdracht voor de Rotterdammers, waaronder ouwe Rot Martin Bakker, het lied Schoolgirl van Steve Forbert. De Nederlandse titel is Melkmeid geworden, een lekkere kraker binnen het actuele thema Boer zoekt vrouw... naar de website van Het Groot 2007 OUD NIEUWSOVERZICHT (wordt t.z.t. verder bewerkt) 9 DECEMBER.
KLik hier voor foto's van het galafeest
ASTRID NIJGH Klik hier voor fragmenten van de cd bij Bol.
NOVEMBER 2007 PERSBERICHT: HITMUSICAL DOE MAAR 1 januari OP TV De Avro heeft half november twee voorstellingen in Alphen a/d Rijn opgenomen, en de montage werd integraal op nieuwjaarsdag op prime time Nederland 1 uitgezonden. Een fantastische bekroning van een ongekend succes. De opname zal tevens op DVD verschijnen, vrij uniek voor een Nederlandse musical. Doe Maar speelde van januari t/m november 2007 maar liefst 195 voorstellingen waarvan het leeuwendeel was uitverkocht. In Janshoek van 2007 is er genoeg over de toer te vinden. Nog wat uit het begin is te vinden op de doe maar pagina
OKTOBER 2007 Lees hier het 10 geboden-interview met Jan in Trouw (13-10-2007) 15 oktober Jan aan tafel bij de DE WERELD DRAAIT DOOR, met Jelka van Houten en de cast van Hair op het podium. (Klik hier voor Laat de Liefde Toe uit DWDD 20 oktober première Hair in Chassé, Breda (Jan speelde zelf in Groningen, maar Daan kwam kijken of ze bij de bloemen en applaus voor de executives het bord met z'n kop wel in de hoogte staken, en hierbij het bewijs. De recensies waren over het aandaal van Jan ronduit lovend. "Voortreffelijk" "Vakkundig" en "Aanstekelijk" volgens de drie grootste kranten.
25 oktober cd presentatie Jan Keizer "geef mij je lach" met o.a. "Sensationeel" , Rots bewerking op verzoek van Sincerita van Riccardo Cocciante
NIEUW VOLKSLIED
J.Brahms, Een Hollands Requiem in premiere Astrid Nijgh zet Op Rozen (la vie en rose) op cd Tijdens de Nachtlied-tour was het een steevaste hit, maar Astrid bericht dat ze hem nu ook heeft opgenomen. De cd "tegen het lijf" wordt binnenkort verwacht.
JULI 2007 Nieuwe uitvoering mattheuspassie 2 maart 2008 Anton Philipszaal !
Klik hier en hOOR het 's van een ander...
En weer een parel in de kroon... zie site Rob de Nijs
EEN TAALGEBIED (THIS MELODY)
Julien Clerc en Rob de Nijs zingen samen This Melody in een Frans/Nederlandse versie. Single wordt verwacht eind juni. Op de website van Julien Clerc, bij Amsterdam 16-5 vind je in zijn weblog een stukje taxirit naar de Vendel studio en een impressie van de opname!
DICHTERSLIEFDE OP OEROL Het plan Marcel Beekman zijn Zomerreis op Oerol te krijgen mislukte deoor agendaproblemen. Maar wel te zien is Suver Nuver voorman Henk Zwart te zien met "Niet voor vrouwen", waarin liederen uit de Dichtersliefde volgens Jan (zie ook de cd met Ernst Daniël Smid in de Rotshop) Bron: www.theatercentraal.nl: Het is leuk om iemand anders in de piepzak te zien zitten
22 mei 2007 Tweemaal tweede: Bij de Musical Awards bleef het bij de nominatie. Inmiddels is intern bekend dat de Mattheuspassie tweede is geworden bij de Edison publieksprijs. We zullen niet verklappen wie er wel heeft gewonnen, maar wij dus niet. Extra blij met de gouden award en de nummer 1 notering vorig jaar! En wie weet wat de toekomst nog gaat brengen.
BEGIN MEI
De Mattheuspassie is genomineerd voor de Edison publieksprijs 2007, en neemt het op tegen o.a. de Matthäus van Ton Koopman. NIEUWS: stem hier op Edison MattheusEn wie van stemmen houdt: KLIK HIER VOOR DE MUSICAL AWARDS EN STEM OP DOE MAAR!
MAANDAG 18 Juni POETRY INTERNATIONAL, in het kader van Waanzin & Poëzie Persbericht: Op zijn enige vrije dag van de Doe Maar musical, tussen een serie uitverkochte optredens in Carré en het Oude Luxor, haalt zanger, liedjesschrijver en vertaler Jan Rot speciaal voor Poetry zijn eigen repertoire overhoop, met een greep uit zijn op muziek gezette gedichten van Lodeizen, Reve of Campert, zijn klassieke vertalingen van Heine en Müller op muziek van Schubert en Schumann, en eigen teksten o.a. getoonzet door Boudewijn de Groot en Henny Vrienten. En wat hij er zoal tussen moffelt. Popvertalingen, eigen gedichten, en voor het eerst en waarschijnlijk voor het laatst 'Greetje op de naaitafel', een scabreus bewerkte Schuberthit uit de Faust van Goethe. --------------- Zo 9 december Carré, Amsterdam: WEG MET DE JEUGD!
[stond eerder aangegeven voor maandag 10, maar dat is verschoven]. Zondag 9 december 2007 mag Jan voor jubilaris spelen in Carré Muzikale leiding uiteraard bij Jakob Klaasse, met An & Jan en diverse gastmuzikanten, waaronder Leon Klaasse en Sandra Mirabal. RESERVEREN VOOR DEZE GEWELDIGE AVOND KAN PAS NA DE ZOMER. ZET DE DATUM VAST IN DE AGENDA! ---------------- APRIL 2007
--- MAART 2007
AMSTERDAM (ANP) - Ronald Giphart en Jan Rot schrijven een nieuwe Nederlandse versie van de musical Hair. Giphart neemt de dialogen voor zijn rekening, Rot schrijft de liedteksten. zie (binnenkort) meer op hair-pagina ------------------ MAART 2007 DOE MAAR GAAT DOOR Ook het seizoen 2007-2008 zal Jan als Arent te zien zijn in de Doe Maar musical. Van half augustus tot eind november weer zo'n 65 maal, waaronder voor de derde maal een serie in de oude Luxor in Rotterdam. Klik hier voor doe maar speellijst. Er zijn nu al diverse steden uitverkocht, dus snel reserveren is verstandig. De cd van de musical staat inmiddels in de Top 100. --------------
28 januari 2007: DOE MAAR-premiere groot succes! Lees recensies 1 JANUARI 2007: JAN in CONCERTGEBOUW!
24 december ROT VOOR ROB Van Rob de Nijs verschijnt komende lente een cd met vertaalde Franse hits, waarvan een aantal door Jan zijn vertaald zoals o.a. Cinq heures, paris s'eveille, Pour un flirt en Voici les clés. Ook zal Rob met zijn groep Pur Sang onder leiding van Roosendaler Frank Jansen Jans hertaling van Charles Aznavours Hier encore (yesterday when I was young) opnemen, 'Eeuwig Jong".
----------------- ROT VOOR VRIENTEN: 20 NOVEMBER tekst geplukt van OOR.nl HENNY VRIENTEN SCHIJNT LICHT OP DE NACHT :: 20-11-2006 HENNY VRIENTEN heeft met diverse collega-muzikanten een cd gemaakt, waarop zij hun visie op de nacht geven. Het resultaat heet Nacht De Soundtrack en verschijnt op 27 november. Aan de cd werd meegewerkt door een arsenaal aan artiesten, waaronder Tom Barman, Tom America, Def P, Frank Boeijen, Henk Hofstede, Fay Lovsky, Boudewijn de Groot, Solex, Thé Lau, Def P, Tom Barman, Jan Rot, Pieter Both (Beef), trompettist Eric Vloeimans en cabaretier Herman Finkers. De hoes van de cd is ontworpen door Vincent Carmiggelt, de kleinzoon van de overleden Parool-columnist Simon Carmiggelt. Op 21 november wordt De Nacht officieel ten doop gehouden in de Bozar in Brussel. Gasten zijn die avond onder andere Mauro Pawlowski, Jan Decleir, Fay Lovsky e.a. Tracklisting: Na een gezamenlijk lied met Boudewijn de Groot (Einddoel, 2004) en Herman van Veen(Post, 2005) een nieuw hot shot op de cv ! 5 NOVEMBER MATTHEUS ONDERSCHEIDEN!
Zondagavond 5 november werd, tijdens de presentatie van de halifax #1 collectie, de hertaalde Mattheuspassie bekroond met de eerste Master and creator moraline prijs. ingesteld door de drijvende kracht achter master and creator, voorheen W.M.E.V.V.J (Wees Meester En Vormgever van Jezelf) de Amsterdamse kunstenaar Simon de Boer. In een vol Frascati waar wij onder andere directeur van het Groninger Museum Kees van Twist, en ontwerper Bas Koster zagen lopen, werd de modeshow voorafgegaan door een 17 minuten durend juryrapport/essay op audio, beluisterd in het aardeduister, met een enkele lichtstraal op de op een sokkel geplaatste onderscheiding in de vorm van een erespeld. (Klik hier voor het volledige juryrapport )
Na het in ontvangst nemen las de laureaat een stukje uit Dagboek Mattheus voor, passend in het 'wees meester en vormgever van jezelf) principe. En eindigde met verlegen trots dat een prijs krijgen al mooi is, zeker wanneer de uitreiking op zich al een kunstwerk is. Daarna volgde de hartverwarmende kledingpresentatie, ga daarvoor naar masterandcreator.com
------ 17 oktober Zoveel mensen vragen om An & Jan teksten in printvorm, dat onze Jan al zijn popvertalingen bij elkaar heeft gezocht. Boekje (in keurige druk van de multicopy) verschijnt vooreerst in kleine tijdelijke oplage. Op=op zie rotshop
------------ 1 oktober 06 ROT IN CONCERTGEBOUW? --------------------- DANIEL LOHUES WINT TWEEDE OKAPI LIEDPRIJS ! download foto op hoog dpi (rechtenvrij, foto Jakob Klaasse) De Okapi Liedprijs 2006 is gewonnen door DANIËL LOHUES voor het lied ‘ANNELIE’ van de cd ‘Allennig’
Het prijslied, bekroond met Okapi-speld, oorkonde en een ‘envelop met inhoud’ uit Jans eigen zak, werd door Lohues uitgevoerd op 29 september in het LAK-theater in Leiden, tijdens de première van de voorstelling “Nieuw op 1” van An + Jan, het pretproject vertaalde wereldhits van Jan Rot en Marjolein Meijers. Voor meer info over DANIEL, bezoek zijn . (www.lohues.nl). Stichting Okapi/Stichting Jan Rot is opgericht ‘ter verrijking van het Nederlandse lied’, en beloont jaarlijks ‘een jaloersmakend lied’ (nieuw of bewerkt) met een onderscheiding en een door de winnaar te bepalen geschenk. Het lied wordt gekozen door de eenmansjury tevens voorzitter van de Stichting, zonder aanziens des persoons, en los van commerciële waarde, status of verkrijgbaarheid.
---OKAPI-PRIJS VORIG JAAR: ---------------------------------------- OUD NIEUWS Okapi Liedprijs gewonnen door Joop & Jessica, oftewel Joop Visser en Jessica van Noord. (FOTO's LEX VAN ROSSEN) Stichting Okapi/Stichting Jan Rot is opgericht ‘ter verrijking van het Nederlandse lied’, en beloont jaarlijks ‘een jaloersmakend lied’ (nieuw of bewerkt) met een onderscheiding en een door de winnaar(s) te bepalen geschenk. Het lied wordt gekozen door de eenmansjury tevens voorzitter van de Stichting, zonder aanziens des persoons, en los van commerciële waarde, status of verkrijgbaarheid. De Okapi Liedprijs 2005 werd zondag 2 oktober uitgereikt in de Kleine Komedie in Amsterdam, tijdens de eerste première van de voorstelling NACHTLIED, met o.a. Bill van Dijk, Astrid Nijgh en Jan Rot. Joop & Jessica kozen als prijs een geheim te houden bedrag, op verzoek van de winnaars uitgekeerd in ‘een zo groot mogelijke envelop om het belang van de prijs te onderstrepen.’ Jan in zijn toespraak: ‘Ooit kocht ik van Joop Visser de eigen beheer cassette Voor de zieken en Zeevarenden. Daar stond een lied op ‘In de schemering’ wat mij vanaf de eerste zin trof.Joop Visser brengt zijn eigen platen uit, verzorgt zijn eigen website, en regelt zijn eigen optredens. Joop Visser weet wat hij wil en wat hij niet wil. Hij is daarmee een voorbeeld van jaloersmakende eigenzinnigheid. Zeker voor mij. Toen ik vorig jaar mijn naam aan een stichting verbond en in de statuten de instelling van een liedprijs vastlegde, dacht ik onmiddellijk aan hem. Dat zou een mooie winnaar zijn! Zijn website maakte een wat sombere indruk. Geen optredens, geen nieuws. De oogst van een jaar Nederlied was niet veel soeps. Ik was zeer getroffen door een lied van Herman van Veen, maar de tekst was van mij, dus ja. Toen ik op een nacht in september bedacht de liedprijs tijdens onze premiere uit te reiken, dacht ik weer: Joop Visser. Liep in mijn blote kont naar mijn kantoor, zocht op joopvisser.nl en ja op mijn wenken bediend. Joop Visser vormde nu een duo met Jessica van Noord, er was een nieuwe cd met ouder werk in duojas, het geheel in vrolijke kleurenhoes. Ik maakte onmiddellijk 12,95 over en kreeg als dank een mailtje: de cd zal u zeker bevallen, is het niet bij het opzetten, dan wel bij het afzetten. Toen de cd enige dagen later in de bus rolde, zag ik op nummer 15 de titel Schemering. En daar was het mij geliefde lied, voorzien van een vrouwensopraan, in de traditie van Willie Nelson en zijn zus, een fractie achter elkaar. Mijn ogen vulden zich met tranen. Ik had mijn lied gevonden....’ In een komische dialoog over onderscheidingen kregen Joop & Jessica de lachers op de hand, om vervolgens iedereen stil te krijgen met het breekbare liedje: In de schemering (NB:niet downloaden maar kopen!) De cd Voorleen is te bestellen via www.joopvisser.nl
22 september Donderdag 22-9 had RTL 4 Boulevard de primeur: de instelling van de OKAPI Liedprijs. Okapi Liedprijs 2005 Zondag 2 en maandag 3 oktober viert de Stichting haar eerste dubbelpremière in de Kleine Komedie met de voorstelling Nachtlied, met o.a. Bill van Dijk, Astrid Nijgh en Jan Rot in een sterrenhemel schitterend vertaalde wereldhits over de nacht. De eerste Okapi Liedprijs zal zondag tijdens de voorstelling met knikknieën van bewondering worden overhandigd aan de maker(s) waarna het bewuste lied ten gehore zal worden gebracht (en nee, het is eens niet R. Shaffy.) Het lied wordt gekozen door de eenmansjury tevens voorzitter van de Stichting, zonder aanziens des persoons. Was de Okapi liedprijs eerder ingesteld, waren mogelijke winnaars geweest: Het werk van God (Scene), De drie Mandarijnen (Boudewijn de Groot), Mia (Gorki), Meisjesverdriet (Hans Zilver) en dat lied over de ijsbaan van Henk Hofstede op het Draagbare Huis. Het LOGO van de Stichting is gemaakt door Erwin Brinkers (Jetset) naast het logo staat als vaste tekst: Jan Rot is zijn eigen platenbaas en producent. Niet uit armoe, maar omdat het leuk is. ----------------- Lees ook alles over Jan op de site Popinstituut.nlOp de site van het Nederlands Popinstituut staan heel veel gegevens over vrijwel alle Nederlandse (pop-)muzikanten. Natuurlijk ontbreekt Jan daar niet. Surf naar www.popinstituut.nl, Je krijgt dan in een aantal rubrieken alles te lezen over de muzikale geschiedenis van Jan, vanaf 1978. De korte omschrijving van zijn persoon luidt: "Hij laveert met groot gemak en bescheiden succes tussen vele disciplines en ontwikkelt zich met veel gevoel voor drama en ironie tot een van de meest interessante figuren uit de Nederlandstalige pop".
|